Kvalita roštů významně ovlivňuje ortopedické vlastnosti a provzdušnění matrace. Matrace by neměla být nikdy uložena na pevné neprodyšné desce, v takovém případě matrace nemůže odvětrávat svou vlhkost a začne se tvořit plíseň. V kolekci roštů najdete pevné i polohovací rošty od laťkových až po motorové.

U výběru roštů je potřeba opět respektovat individuální potřeby a možnosti zákazníka, ale i matrace. Jsou matrace které jsou vhodné jen na některé typy roštů naopak velmi nevhodné na jiné.

Většina lidí spí na rovné posteli, tedy nezvedá ani hlavu ani nohy. V takových případech stačí pevný rošt. Volba mezi laťkovým či lamelovým v takovém případě závisí právě na typu matrace. Například latexová matrace není vhodná na laťkový rošt. Pokud je na něm uložena, ztrácí své vlastnosti a snižuje se její životnost.

Pokud však příležitostně či stále, například z důvodu nemoci, máte potřebu zvednout si horní polovinu těla či dolní končetiny a řešíte to druhým polštářem, podložkou pod nohy či jakkoliv jinak, doporučujeme rošt polohovací.

Třetí a jistě velmi zajímavou kategoríí jsou rošty motorové. Tyto rošty si volí poměrně nízké procento našich zákazníků. V naprosté většině případů se jedná o osoby se zdravotním hendicapem, ať již po úrazu či věkem. Tyto rošty velmi usnadňují i samotné vstávání či jakoukoliv manipulaci. Samozřejmě i zdravý člověk, který tráví v posteli i čas kdy nespí ocení motorový rošt, například při práci na počítači, sledování televize i četbě. Zde je opět nutné zkontrolovat vhodnost matrace, některé druhy nedokáží kopírovat pohyb roštu a tedy nelze rošt napolohovat například do sedu.