Polštáře

Polštář slouží v noci jako opora hlavy když spíme a proto není radno podcenit výběr. Na špatném polštáři si nemohou svaly pořádně odpočinou a z toho vyplývají různé zdravotní problémy, bolesti krku, ztuhlost šíje, ale i bolesti hlavy či migrény.

Na výběr je opět mnoho možností. Základní dělení může být na základě tvaru profilované či neprofilované, další dělení podle náplně, polštáře peřové, z dutého vlákna či z visco pěny (tzv. paměťové pěny nebo též pěny s paměťovou stálostí).

Abychom nabídli klientům maximální výběr i komfort jejich spánku nabízíme různé druhy polštářů a jsme přesvědčeni, že si u nás vybere každý.

 

Péřové polštáře

Polštář naplněný kvalitním husím peřím je velmi měkký a příjemný. Nemůže však být z prachového peří, které by se pod vahou hlavy slehlo, ale nejlepší náplň je poloprach, tak aby byl polštář nadýchaný a současně plnil svou základní funkci a tou je opora hlavy.

Duté vlákno

Polštáře z dutého vlákna jsou vyplněny 100% polyesterem (PES). Potahy polštářů již mohou být z jiných materiálů, ty nejlevnější bývají opět z PES (tyto polštáře pak neodsávají vůbec žádnou vlhkost), ty nejdražší mívají potah z bavlny. (Bavlna vlhkost nasaje při spánku a po spánku vlhkost opět uvolní.)

Visco

Visco polštáře jsou vyráběny z termoaktivního materiálu (viscoelastická pěna) s otevřenou buněčnou strukturou, který vlivem tepla a tlaku mění svoji tuhost. Díky tzv. „efektu pomalého vnoření“ se během spánku dokonale přizpůsobuje anatomii Vašeho těla.