Kde jsou ty časy, kdy bylo staré komunistické "lino" všude. Pravdou je, že vydrželo, ale poznali jste na něm, že to je plast. A navíc se vyrábělo (ale i stále vyrábí) v šíři 1,5 metru. Pokud byly tedy role položené "na volno" bez celoplošného lepení, spoje se zvedly, sváry popraskaly a kraje se postupnou chůzí ulámaly. To u dnešních dekorů PVC podlah nemáte šanci na první pohled odhalit, zda se jedná o prkna, parkety, dlažbu, kámen, přírodní linoleum, korek či průmyslově litou podlahu. To jsou tedy dvě základní a obrovské výhoday těchto podlahovin - dokonalé imitace a variabilní šíře 2m, 2.5m, 3m, 3.5m, 4m a konečně 5 metrů. Místnost beze spoje je totiž to nejlepší, co můžete udělat. PVC totiž v domácnosti vydrží, háklivé jsou spoje, nebo ještě lépe, špatně udělané spoje.

V principu existují tři základní druhy PVC podlah, které se používají v domácnostech a rodinných domech. Tou první jsou tvrdé, velice odolné podlahoviny v šířích 1.5 metru, které vyrábí česká Fatra a jsou nabízeny jako Lino Fatra v kolekcích Domo a Novoflor. Druhou jsou designové vinylové dílce (tzv. Vinyly), lepené či se zámkovým systémem, tedy tvrdé podlahy z několika vrstev lisovaného PVC nasekané na malé kusy. Této podlahovině jsme věnovali samostatný článek a nebo se můžete překliknout rovnou do katalogu nabízených vinylových podlah. A tím posledním druhem jsou tzv. CV podlahoviny (Cushion vinyl), tedy měkčené PVC lité ze speciální pasty a spojené teplem a tlakem. Tyto podlahy se mohou vyrábět v šířích 2 - 5 metrů. Nejedná se tedy o nic jiného, než o jiné složení a způsob výroby PVC podlah.V naší firmě naleznete nabídky všech tří variant.

CV podlahy jsou jednou z nejoblíbenější podlah nejenom z důvodu dokonalých vzorů a velké škály šíří, ale i z důvodu snadné údržby, neboť nikde nevznikají žádné spoje, kam by mohl prach či voda, vše se smyje. Mnoho lidí dnes zapomíná na to, že podlaha by měla být nejen odolná, ale i příjemná na došlap, čím tvrdší podlahovina, tím více trpí Váš pohybový aparát. Venku Vás proti tomu chrání odpružení bot, doma leda bačkory.

Důležitým aspektem je samozřejmě cena, která se u kvalitních PVC pohybuje od 300 - 370 Kč / m2 dle parametrů celkové tloušťky, hmotnosti a výšky nášlapné vrstvy. Ideální kombinace v domácím použití, kde se nechodí v botách, je tloušťka 2,6 - 3,2 mm a nášlapná vrstva 0,25 - 0,35 mm. Věřte, že vyšší nášlapné vrstvy jsou v bytové zátěži zbytečné. Nášlapy 0,5 - 0,8 mm se používají do silného komerčního zatížení. Nášlapná vrstva vlastně není nic jiného než lak, stejně jako u nábytku. Co je ale mnohem důležitější, jak je PVC položeno. Nejlepší je celoplošné nalepení na suchý podklad vyrovnaný stěrkovou hmotou.

O tom, jak vybrat kvalitní PVC podlahu, pojednává jiný článek. Důležitá je ale dokonalost samotného dekoru. U těch nejhezčích nepoznáte, že se nejedná např. o prkna, protože barvy jsou nanášeny na 5-6 válcích, kdyžto levné PVC jen na třech až čtyřech. PVC je např. proti laminátovým podlahám či vinylu výrazně teplejší a tišší. Minimální kročejový hluk přivítají nejen sousedi pod vámi v panelákových bytech, ale obráceně i Vy. Hluk je také výrazně menší v bytech s domácími mazlíčky s drápky, takové klapání o laminát rozlítí nejednoho souseda. PVC se velice snadno udržuje a čistí. Nevadí mu rozlitá voda a bez problémů si poradí i s haváriemi typu prasklé akvárium či topení, rozbitá pračka, povodně apod. Zároveň vyhovuje vodnímu podlahovému vytápění, tepelný odpor těchto materiálů se pohybuje přibližně mezi 0,02-0,04 m2.K/W. Teplo se v něm tedy neakumuluje, ale rychle prostupuje nahoru. Nesmírně důležité pro všechny druhy podlahovin jsou podlepené židle a veškerý pohyblivý nábytek, pod pracovním stolem používejte ochrannou podložku z čirého plastu. A jelikož každou podlahu tvoří detail, je důležité zvolit vhodné olištování a přechodové lišty do dveří.

Zaručujeme Vám, že za ta léta podnikání máme s pokládkou i prodejem podlah opravdu bohaté zkušenosti a nebudeme Vám nutit nic, o čem nejsme přesvědčeni, že funguje správně.