Potiskované koberce

Potiskované koberce mají svůj název od způsobu výroby. Nejprve se vyrobí bílý koberec ze 100% polyamidu, na něj se následně tiskne dezén. Tyto koberce se velice dobře udržují, mají pěkné barvy i vzory a jsou levnější, neboť mají nižší gramáž (hmotnost / m2). 

Dětské koberce

Jedná se o potiskované koberce ze 100% polyamidu s dětskými motivy jako jsou silnice či různé postavičky na pěkných podkladových barvách. Dobře se udržují, nesešlapávají se a díky barevným vzorům na nich není vidět tolik špíny jako na klasických melírech. Díky nižší gramáži jsou tyto koberce levnější. 

Skroll koberce

Koberce nabízené pod odborným názvem "scroll" mívají různé plastické vzory díky kombinaci nízkých a vysokých smyček. Jsou vždy vyrobené ze 100% polyamidu, takže se velmi pomalu sešlapávají.

Nízké smyčkové koberce

V této kategorii naleznete nízké smyčkové koberce často z kombinovaných materiálů, většinou s melírovaným vzorem. Velice dobře se udržují a dlouho vydrží. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších typů koberců.

Vyšší smyčkové koberce

Čím více materiálu máte pod nohou, tím je chůze po koberci komfortnější a příjemnějších. Také pocit tepla je výrazně vyšší. Tyto koberce jsou většinou vyráběny v melírovaných barvách, aby na nich nebyla vidět špína. V nabídce máme kromě klasických smyček i plastické vzory, jež dodají Vašemu koberci neuvěřitelný šarm.

Velurové koberce

Mezi velury řadíme koberce se střihaným vlasem, tzn. nesmyčkové. Mohou mít různou výšku a hustotu vlasu a některé mají i plastické vzory vytvořené z nízké smyčky (tzv. saxony). Nižší velury doporučujeme například do dětských školek či pokojíčků, děti nemohou vytrhnout smyčku ani poškodit eventuelní spoje. Vysoké velury jsou naopak předurčené tam, kde chcete mít maximální komfort a teplotu, nejčastěji ložnice. Některé koberce s nižším vlasem mají antialergickou úpravu podloženou německým atestem.

Shaggy koberce

Pod označením "shaggy" se obecně rozumí koberce s dlouhým vlasem. Vyrábí se z různých materiálů, různé délky či šířky vlasu a v zajímavých barevných variacích. Nabízíme vysoké i nižší provedení v rolích i jako kusové koberce a jsme schopni z nich nechat vytvořit jakýkoliv rozměr, atyp, ovál či kruh, aniž by zákazník musel kupovat celou šíři role.

Vlněné koberce

Každý druh vlákna tkaného do koberců má své výhody a nevýhody. Ale vlna je co se týče tepelně izolačních vlastností a odolnosti proti sešlapání naprosto jedinečná. Na rozdíl od syntetických vlákýnek, která jsou ve své podstatě nekonečná, je vlněné vlákno spřádáno z krátkých vláken. Závisí to pouze na tom, jak dlouhou srst ovce měla. To s sebou přináší i jednu jedinou nepříjemnou technologickou vlastnost vlny - část vlasu zvaná "plovoucí vlákno" se během půl roku uvolní buď běžnou chůzí či vysáváním, poté to skončí. Stejně jako všechny ostatní přírodní podlahoviny i u vlněných koberců je každá šarže originál a nikdy nelze zaručit naprosto stejný vzhled mezi rolemi. 

Vpichované koberce

Klasické jednostranně latexované vpichované koberce jsou v ČR bohužel nejčastěji pokládanou podlahovinou v komerčních prostorách a to i přesto, že tyto koberce nesplňují téměř žádné parametry pro zátěž. A to od žádného výrobce. Jsou ale levné, protože se jedná o nejlevnější polypropylenové vlákno většinou bez sekundární podložky. Proto doporučujeme do zátěžových prostor používat spíše profesionální zátěžové koberce z polyamidu či polyolefinu či profesionální plně latexované vpichované koberce od německého Armstrongu nebo anglického Burmatexu. Když už se ale investor rozhodne pro tento typ podlahy, doporučujeme nejvyšší gramáže. Čím má koberec větší hmotnost, tím déle vydrží. Nabízíme šíře 2 m, 3 m a 4 m.

Zátěžové koberce

Nabízíme poměrně velký výběr zátěžových koberců v rolích i čtvercích do všech možných komerčních prostor jako jsou kanceláře, obchody, úřady, banky, hotely, restaurace, chodby apod. Zátěžové koberce mají atest na schody, hořlavost a kolečkovou židli (přesto doporučujeme průsvitné podložky pod ně).

Čistící zóny a rohože

V této kategorii naleznete zátěžové koberce v metráži, které se používají do vstupů rodinných i panelových domů, úřadů, obchodů či jiných komerčních a průmyslových prostor. Hlavním smyslem čisticí zóny je odstranit co nejvíce špíny a vody z obuvi návštěvníků, aby ji pak nenosili dále do budovy. Tyto koberce nabízíme jako metráž v šířích 1 m, 2 m a nově 4 m nebo jako rohože a rohožky v různých velikostech. Objednáme i různé atypy, půlovály a můžeme přidat gumovou náběhovou hranu.