Péřové přikrývky jsou jednou z nejlepších, ne-li nejlepší, volbou pod čím spát. Tyto péřové deky jsou lehké, 100% přírodní, hřejivé. Tedy mají vše pro Váš pohodlný spánek. Jedná se o nejluxusnější volbu, ale přesto ne nejdražší.

Snad jen pro informaci. V zahraničí, například v Rakousku a Německu, pokud chce mít hotel pokoje s vyšším počtem hvězdiček, musí mít na těchto pokojích péřové deky.

Nezapomínejte, že peří nemá životnost v měsících či letech, ale v desetiletích. Nebojte se podívat na peřiny Vašich babiček a uvidíte, že se pod nimi dá spát a to mohou být i více než 50 let staré. Takovou životnost má opravdu málo materiálů a věcí. Samozřejmě se o tyto přikrývky musíte trochu starat, ale to byste měli dělat s jakoukoliv přikrývkou. Přikrývky doporučujeme každý den protřepat a alespoň jednou za sezónu vyvětrat a proslunit.

 

Péřové přikrývky nabízíme v různých proševech:

Peřina

Častá přikrývka našich babiček. Velká „duchna“ bez proševu. Ušit obdobně jako polštář. Tyto přikrývky jsou velmi těžké s velkým obsahem peří. Jejich zásadní nevýhodou je hmotnost a sesýpání peří. Péřová náplň se sesype ke straně či do nohou a během spánku je osoba přikryta jen sypkem a povlečením.

Karostep

Jedná se o vylepšení peřiny. Obsahuje menší množství peří, a tedy není tak těžká. Je také prošita 10cm švy, které částečně brání sesýpání peří. Tento prošev doporučujeme pro dětské přikrývky.

Pruhy

Tento prošev je z několika pruhů, které zabraňují sesýpání peří směrem k nohám, ovšem nebrání sesýpání do stran.

Cik – Cak

Je prošev, který podobně jako pruhy zabraňuje sesýpání k nohám, ovšem částečně brání sesýpání i do stran. A to kvůli pilovitému tvaru, kdy je téměř nemožné sesypat peří jen k jedné ze stran.

PP (Přímý prošev)

Vytváří kostky, které brání sesýpání ve všech směrech. Je ovšem jako všechny předchozí proševy tvořen tzv. „studeným“ švem, sypek z horní a dolní strany je k sobě sešit přímo. V tomto místě je nulová tepelná izolace (není zde žádné peří) a směrem ke středu se tepelná izolace zvyšuje.

Kazeta

Je nejlepší prošev, který jsme schopni nabídnout. Prošev tvoří opět kostky podobně jako PP, ale zde je již využíván tzv. „teplý“ šev, tedy šev ve kterém není sešita horní a dolní strana sypku přímo nýbrž přes pruh sypkoviny, která zabraňuje přesýpání mezi kostkami a současně umožňuje naprosto rovnoměrné rozložení péřové náplně a tedy i nejlepší rozložení tepelné izolace.