Stavíte či plánujete rekonstrukci domu nebo bytu a jen tušíte, jakou podlahovou krytinu do interiéru zvolit? Chcete, aby vám podlaha vydržela pěkná dlouho? Pak pro Vás máme několik dobrých tipů. Podlaha je důležitou součástí bytu, kterou jen tak nezměníte. Zatímco závěsy a záclony vyměníte několikrát do roka, podle rožního období, nábytek změníte po několika letech, stejně tak si po pár letech místnosti můžete jinak vymalovat, podlaha bude stále stejná až do další rekonstrukce. Proto nepodceňujte výběr a nákup podlahových krytin.

Odolnost a nároky

Je základní vlastností, která by zákazníka měla zajímat. Nová podlaha nestojí málo peněz a ještě více je s ní práce. Vsadím se, že nikdo z Vás nechce měnit podlahu po dvou, třech nebo pěti letech. Když pomineme cenové náklady, tak ta práce, nepohodí atd., to se snad nikomu nemůže chtít.

Hlídejte si tedy kvalitu podlahy a do jakých prostor je určena. V případě vstupních hal či předsíní, doporučujeme odolnější krytiny než například do ložnice či hostovského pokoje.

Údržba

Dalším důležitým bodem by měla být údržba. O podlahy se musíme starat, minimálně úklidem, což ví každá hospodyňka. Každá podlaha potřebuje jinou údržbu. Někde stačí vytřít, jinde vysát, ale někdy musíte pastovat, leštit, brousit a lakovat atp.

My doporučujeme a nabízíme spíše ty podlahy, které se udržují snadno a rychle.

Design

Proč design až na třetím místě? Vy jste si mysleli, že to je to nejpodstatnější?

Protože různé typy podlah mohou vypadat stejně či podobně. V dnešní době například PVC dokonale imituje dlažbu, dřevěné či plovoucí podlahy, parkety nebo korek. Ale jejich údržba je úplně jiná. Dřevěná podlaha se musí pastovat, potřebujete různé přípravky, aby nevyschla. Když Vám na ni něco spadne, udělá to rýhu atd. Obdobně u korku či parket, kde může přijít též zbroušení a další starosti.

Další otázky

Budu si podlahu pokládat sám nebo najmu odborníka?

Potřebuji ty místnosti používat i v době rekonstrukce?

Poradí mi obchodník?

Jak dlouho to může trvat?

Kolik jsem ochoten investovat?

Na tyto a případně jiné otázky si musíte před realizací odpovědět, abyste se mohli s odborníky poradit a Vy jste mohli udělat konečné rozhodnutí.

Teplé a studené podlahy

podlahy teplé - dřevěné podlahy, korek a koberce

podlahy středně teplé - PVC, linoleum, laminátové podlahy

podlahy studené  - dlaždice, kámen, žula, lité podlahy