První oblastí, kterou jsme se začali zabývat byla výroba a prodej péřových výrobků, tedy především dek a polštářů. Tento program je a vždy byl naší nedílnou součástí, a to i přesto že se za více než 20 let naší existence několikrát změnily trendy v ložním prádle. Velmi dobře si pamatujeme doby, kdy zákazníci požadovali deky z ovčího rouna, následně bylo populární duté vlákno a nyní se vracíme zpět k tomu co ověřila staletí a co je 100% přírodní, s extrémní životností a zdravé.

Proč 100% přírodní?

1. Peří je zcela přírodní materiál a nelze jej kopírovat či nahrazovat čímkoliv jiným.

2. Sypek ve kterém musí být peří plněno je za 100% bavlny.

Možná jste zaskočeni, že spát v peří je zdravé, jistě jste slyšeli, jak peří způsobuje alergie a je již překonané pracími dekami. Skutečně existuje malé procento lidí, kteří jsou alergičtí na peří. Někdo je alergický na vlašské ořechy, jiný na slunce a někdo na peří. Takových lidí je však skutečně velmi málo.

Podle studií, které proběhly na téma péřové výrobky a zdraví se zjistilo, že peří ve skutečnosti mnoho alergenů účině eliminuje. Například roztoči, na které je alergická mnohem větší skupina obyvatel, se mnohem více vyskytují v pracích dekách a polštářích, protože je vnich pro ně ideální prostředí. Četnost praní pracích dek a polštářů by musela být řádově několik týdnů, aby bylo dosaženo čistoty, která je v peřových výrobcích. V takovém případě je však životnost takové deky velmi krátká.

Péřové výrobky proti tomu mají velmi dlouhou dobu životnosti. Není nic neobvyklého, že klienti si přinesou na předělání přikrývky či polštáře po svých babičkách či prababičkách. Pokud je o peří dobře postaráno, pak vydrží desítky let s minimální změnou vlastností.